Libor Došek

BÝT JAKO BYROKRAT, NEDÁM NIKDY GÓL

•    Když něco dělám, dávám tomu vše. Bez takového přístupu se ve sportu prakticky ani uspět nedá. Pro mě je tak nepochopitelné, že někdo přemýšlí jinak – že si svou pracovní dobu odsedí a víc ho nezajímá. Ještě méně pak chápu to, že taková pracovní místa, u nichž není vidět prakticky žádný výsledek, vůbec existují.

•    Ve fotbale jde o vteřiny, rozhodnutí musí být opravdu rychlé. A kdo je rychlejší, vyhrává. Je mi jasné, že mimo hřiště to tak rychle nejde a řada věcí potřebuje svůj čas. Ale proč se tak vlečou soudní spory? Proč úřady rozhodují týdny i banální věci? V tomto směru může být sport pro všechny inspirací. 

•    Fotbal je týmová hra. Ani sebelépe technicky disponovaný hráč nemá moc šancí vyniknout, pokud ho ostatní hráči nepodpoří a klub mu nevytvoří podmínky. A tak to funguje i v životě. Tak proč stát tomu, kdo chce podnikat, starat se sám o sebe a dávat práci dalším lidem, hází klacky pod nohy?

Libor Došek má pořádný tah na branku – je ostatně členem prestižního Klubu ligových kanonýrů. Za skvělou bilancí hráče týmu ze Slovácka stojí i schopnost rychlého rozhodování.