Blog

Byl by hezký silvestr, kdyby to nebylo tak vážné
Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Tak nějak zní hláška krále ze starší české pohádky. Myslím, že docela věrně odráží současné dění v české politice.

Filozofie ANO stojí na udavačích a závistivcích
Zakladatel Strany soukromníků České republiky Rudolf Baránek věří, že po podzimních sněmovních volbách skončí majitel Agrofertu Andrej Babiš a jeho hnutí ANO v opozici. Ale kritizuje jednání celé současné Sobotkovy vlády. „Tato vláda bezohledně likviduje mnohdy 27leté úsilí drobných, malých a středních soukromníků, a je podle mne zločin. Neodpustitelný. Tyto parlamentní volby nebudou o jemných politických nuancích, bude to boj o všechno a kdo z koho,“ je přesvědčen Rudolf Baránek. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, v čem spočívá spolupráce Soukromníků s ODS.

Spojenectví proti řádění agrolevicové vlády
"Máme s ODS mnoho společných programových bodů. věřím, že se nám podaří mobilizovat všechny pravicové voliče, získat jejich důvěru a po volbách sestavit vládu, která zruší nesmyslné regulace a vytvoří dobré a stabilní podmínky pro všechny, kteří chtějí pracovat," řekl v rozhovoru uskutečněm na dnešní programové konferenci občanských demokratů předseda Soukromníků Petr Bajer.

Ruská tragédie odhaluje skrytá nebezpečí frustrace
Zřejmě sebevražedný útok v ruském Petrohradu opět jasně ukazuje, jak velké nebezpečí terorismu evropským státům hrozí. Tato tragédie je zatím na východě výjimkou, soucítím s rodinami obětí, ale pravděpodobný původ útočníka a jeho kontakty jasně svědčí o tom, že ani tajné služby či kontroly lidí z jiných kultur terorismu nezabrání.

Hloupost jednou, maximálně dvakrát za deset let?
Když jsem v článku Ivančo, zázračný počtář psal o vizionářství ministra Babiše, který již na začátku prosince 2016 věděl, jaký bude nárůst tržeb v pohostinství, domníval jsem se, že taková hloupost se slovy klasika vyskytne jednou, maximálně dvakrát za deset let. Později se prokázalo, že špatná čísla byla jen jakýsi vzorek a všechno vyšumělo.

Boj s větrnými mlýny má smysl. Dnes moc k úspěchu nechybělo
Vládní strany do sebe v souvislosti s blížícími se volbami šijí, v jednom ohledu ale mezi nimi panuje takřka dokonalá shoda. Jde navrhování a přijímání dalších a dalších zákonů a opatření směřujících k omezování malého a středního podnikání, které zatím stále tvoří páteř naší ekonomiky.