Blog

Co to vlastně v Bruselu řeší?
Není to tak dávno, co se bruselský aparát obul do pomazánkového másla. Tradiční česká potravina musela být zbavena názvu máslo. Nic nepomohly argumenty, že jde o čistě tuzemskou pochutinu bez exportních ambicí, kterou tady všichni znají a ví, že nejde o pravé máslo.

Prasopes. EET s lidskou tváří
Úvodem je nutno říci, že se KDU-ČSL jako součást vládní koalice podílela na vytvoření EET. Nyní ve svém programovém prohlášení společně s hnutím STAN uvádějí: Malým podnikatelům bychom chtěli pomoci například tím, že zrušíme povinnost zavádět EET pro neplátce DPH (firmy s roční tržbou pod 1 mil. Kč) a také nestátním neziskovkám a spolkům jako jsou hasiči či Sokol.

Ladislav Linek: Pohár definitivně přetekl!
Zvedněme odvody OSVČ, ať se raději nechají zaměstnat. Přečetl jsem si tuto větu na Seznamu. cz a málem jsem spolkl rohlík. Pan profesionální odborář od roku 1979 a z boží milosti i současný předseda Senátu, který nikdy nepoznal skutečnou práci, se opravdu vyznamenal?

Byl by hezký silvestr, kdyby to nebylo tak vážné
Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Tak nějak zní hláška krále ze starší české pohádky. Myslím, že docela věrně odráží současné dění v české politice.

Filozofie ANO stojí na udavačích a závistivcích
Zakladatel Strany soukromníků České republiky Rudolf Baránek věří, že po podzimních sněmovních volbách skončí majitel Agrofertu Andrej Babiš a jeho hnutí ANO v opozici. Ale kritizuje jednání celé současné Sobotkovy vlády. „Tato vláda bezohledně likviduje mnohdy 27leté úsilí drobných, malých a středních soukromníků, a je podle mne zločin. Neodpustitelný. Tyto parlamentní volby nebudou o jemných politických nuancích, bude to boj o všechno a kdo z koho,“ je přesvědčen Rudolf Baránek. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, v čem spočívá spolupráce Soukromníků s ODS.

Spojenectví proti řádění agrolevicové vlády
"Máme s ODS mnoho společných programových bodů. věřím, že se nám podaří mobilizovat všechny pravicové voliče, získat jejich důvěru a po volbách sestavit vládu, která zruší nesmyslné regulace a vytvoří dobré a stabilní podmínky pro všechny, kteří chtějí pracovat," řekl v rozhovoru uskutečněm na dnešní programové konferenci občanských demokratů předseda Soukromníků Petr Bajer.