Blog

Lze vyloučit, že nemají strojvůdci "VEDLEJŠÁKY"?
Za železničními nehodami je podle Soukromníků nejen únava strojvůdců, ale nekoncepčnost na ministerstvu dopravy

Krajští zastupitelé za Soukromníky zabránili privatizaci domovů pro seniory
Doslova šok pro tisíce seniorů připravilo na začátku letních prázdnin zlínské hejtmanství. Jeho vedení totiž schválilo záměr, podle kterého se měl Zlínský kraj zbavit všech 13 domovů pro seniory, které doposud provozuje. Respektive, radní Michaela Blahová dostala od hejtmana Jiřího Čunka za úkol, aby buď přesvědčila města a obce k jejich provozování, nebo našla neziskové organizace, které se postarají o provoz domovů pro více jak 1 300 seniorů.

Petr Bajer: Živnostník v naší zemi
Mám jeden takový sen. Večerní zpravodajství na jakékoliv naší televizní stanici začíná: Pekař, obchodník nebo jakýkoli jiný živnostník dává brzy ráno před svůj krámek ceduli s nabídkou a následně se zobrazí jeho malý, ale upravený krámek. Je plný čerstvého zboží a majitel se usmívá.

Jiří Hojgr: Za co – aneb 17. listopad 2019
V souvislosti s výročím 17. listopadu mě nechtěně napadají slova písně Tomáše Kluse „Za co Pane Bože za co, nechals nás se napálit?“ A proč právě tato slova? Odpověď na otázku je možné nalézt v celé řadě faktů, odpovědí a postojů od čelních představitelů České republiky až po jednotlivé občany.

Ladislav Linek: Znamení doby
Tentokrát nebudu hodnotit a případně ironizovat události související s tvorbou státního rozpočtu nebo s činností (nebo nečinností) státních zástupců a dalších věcí, které už máme za normální, ale nad kterými ve slušné společnosti zůstává rozum stát.

Jak Babišova vláda s ministryní Schillerovou myslí na živnostníky a podnikatele
V minulosti jsme od nevěrohodného premiéra a jeho „odborníků“ mnohokrát slyšeli, jak budou podporovat živnostníky a podnikatele, jak na ně myslí. A opět výše jmenovaní nezklamali. V době dovolených a prázdnin, aby zřejmě ukázali jak „makají“, přišli s projednáváním zavedení online daní včetně dalších změn. Online daně jsou dobrým krokem, což se už nedá říci o s ním spojených dalších změnách.