Blog

Ladislav Linek: Znamení doby
Tentokrát nebudu hodnotit a případně ironizovat události související s tvorbou státního rozpočtu nebo s činností (nebo nečinností) státních zástupců a dalších věcí, které už máme za normální, ale nad kterými ve slušné společnosti zůstává rozum stát.

Jak Babišova vláda s ministryní Schillerovou myslí na živnostníky a podnikatele
V minulosti jsme od nevěrohodného premiéra a jeho „odborníků“ mnohokrát slyšeli, jak budou podporovat živnostníky a podnikatele, jak na ně myslí. A opět výše jmenovaní nezklamali. V době dovolených a prázdnin, aby zřejmě ukázali jak „makají“, přišli s projednáváním zavedení online daní včetně dalších změn. Online daně jsou dobrým krokem, což se už nedá říci o s ním spojených dalších změnách.

Jaromír Kuba: Soukromníci proti energetickým šmejdům
Energetické šmejdy netřeba představovat. Zazvoní, vlísají se do bytu a výsledkem je uzavření často nevýhodné a nesrozumitelné smlouvy na dodávky energií. Jsou schopni vyhrožovat i odmontováním elektroměru, pokud se s nimi odmítnete bavit.

Ladislav Linek: Přehřátý svět v horkém létě
Nechci se tentokrát věnovat nekonečným průšvihům, a kdyby to nebylo tak vážné, až směšným krokům této vlády, nekonečným causám premiéra a počínání ČSSD. Tentokrát chci upozornit na jiné plíživé nebezpečí z dílen jakýchsi aktivistických, zelenopirátských, socialistických skupin a jejich už vysoko postavených zástupců v celém světě a jejich zvýšenému vlivu u nás i v současném europarlamentu.

Ivo Syřiště: Kde právo slouží politice
Kde právo slouží politice, tam pravda musí do temnice, napsal před více jak sto padesáti lety náš klasik K. J. Erben – slova více než aktuální. Obecně bez ohledu na dobu se v rámci demokratických systémů respektuje oddělení moci zákonodárné, výkonné a soudní. Přes toto vlak v demokratických systémech nejede. Mnoho lidí se ale chová podle toho, že co není zakázáno, je dovoleno.