Blog

Podporujeme Drahoše. Nemůžeme dát šanci Babišovi zamést aféry pod koberec!
Je před námi druhé kolo prezidentských voleb, ve kterém bude Strana soukromníků České republiky podporovat pana profesora Jiřího Drahoše. Jako předseda Soukromníků se proto i já obracím na všechny naše členy a příznivce s žádostí o podporu tohoto kandidáta. Zdůrazňuji, že jsme se jednotně na této podpoře dohodli a hned vysvětlím proč.

Žaloba kvůli kvótám nevadí. Rozhodně jdeme správným směrem
A je to tady. Evropská komise podala u Soudního dvora Evropské unie žaloby proti Česku, Maďarsku a Polsku kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl. Snad se toho nikdo nezalekne a Česká republika i nadále vydrží v dosavadním přístupu, který je v souladu se Soukromníky prosazovanou aktivní, sebevědomou a jasně směrovanou zahraniční politiku.

Andrej Babiš by měl kvůli EET zvážit setrvání ve funkci premiéra
Páteční nález Ústavního soudu ve věci elektronické evidence tržeb je velkou porážkou někdejšího ministra financí a dnešního premiéra Andreje Babiše. Ústavní soud totiž nejen konstatoval, že došlo k porušení demokratických principů při schvalování zákona o EET, ale především odložil 3. a 4. vlnu zavádění EET, protože odporuje znakům právního státu.

Ladislav Linek: Postřehy z Revoluční ulice
Novopečený poslanec za ODS a náš bývalý reprezentant ve skoku na lyžích Jakub Janda píchl do vosího hnízda. Janda podal pozměňovací návrh zákona na přesun výdajů z dotačního programu „Podpora neziskových organizací zabývajících se rovnými příležitostmi žen a mužů“, jež činí 7 mil. Kč, do sportu. „Neziskové“ organizace a zejména jejich pohodlně žijící osazenstvo zachvátila panika.

O jihočeském Kenovi a nesmírných přínosech EET. Pořád se něco děje
Uplynulé dny byly bohaté na události, ke kterým je dobré se vyjádřit. Téměř jistým ministrem zdravotnictví v Babišově předpokládané vládě bez důvěry bude již trochu zapomenutá hvězdička hudební soutěže Superstar, Adam Vojtěch alias jihočeský Ken. Tak teď na vlastní oči a uši uvidíme, jestli je to na slovo vzatý odborník přes zdravotnictví nebo je ve vládě proto, že spolupracuje s Babišovým zdravotnickým fondem Hartenberg.

Ivo Valenta chce, aby ministerstvo vyjasnilo otázky kolem GDPR
Dopis senátora Ivo Valenty, zvoleného za Stranu soukromníků České republiky, ministrovi průmyslu a obchodu v souvislosti s nařízením Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů - GDPR: