Blog

Nechte nás podnikat, nechte nás žít
Nechte nás v klidu podnikat. Nechte nás v klidu žít! To vzkazují současné vládě manželé Kaplanovi, soukromí zahradníci z Ústí nad Labem. Jejich příběh, začínající v roce 1988, je ukázkovým příkladem toho, jak dlouholetý soukromník postupně pozná, že prostě patří mezi zhruba milion lidí, kteří potřebují své podnikání a svobodu bránit politicky

Nezištná spása obcí?
V současné době přebujelých dotací se nabízí myšlenka, kterak se panu Babišovi podaří spasit obce a zároveň finančně posílit jím vlastněný a nepřímo ovládaný holding. Díky jeho velké aktivitě se mu již podařilo zlikvidovat nemálo vesnických hospůdek a postupně začínají odumírat i drobné obecní obchůdky.

Co to vlastně v Bruselu řeší?
Není to tak dávno, co se bruselský aparát obul do pomazánkového másla. Tradiční česká potravina musela být zbavena názvu máslo. Nic nepomohly argumenty, že jde o čistě tuzemskou pochutinu bez exportních ambicí, kterou tady všichni znají a ví, že nejde o pravé máslo.

Prasopes. EET s lidskou tváří
Úvodem je nutno říci, že se KDU-ČSL jako součást vládní koalice podílela na vytvoření EET. Nyní ve svém programovém prohlášení společně s hnutím STAN uvádějí: Malým podnikatelům bychom chtěli pomoci například tím, že zrušíme povinnost zavádět EET pro neplátce DPH (firmy s roční tržbou pod 1 mil. Kč) a také nestátním neziskovkám a spolkům jako jsou hasiči či Sokol.

Ladislav Linek: Pohár definitivně přetekl!
Zvedněme odvody OSVČ, ať se raději nechají zaměstnat. Přečetl jsem si tuto větu na Seznamu. cz a málem jsem spolkl rohlík. Pan profesionální odborář od roku 1979 a z boží milosti i současný předseda Senátu, který nikdy nepoznal skutečnou práci, se opravdu vyznamenal?

Byl by hezký silvestr, kdyby to nebylo tak vážné
Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Tak nějak zní hláška krále ze starší české pohádky. Myslím, že docela věrně odráží současné dění v české politice.