Blog

Spojenectví proti řádění agrolevicové vlády
"Máme s ODS mnoho společných programových bodů. věřím, že se nám podaří mobilizovat všechny pravicové voliče, získat jejich důvěru a po volbách sestavit vládu, která zruší nesmyslné regulace a vytvoří dobré a stabilní podmínky pro všechny, kteří chtějí pracovat," řekl v rozhovoru uskutečněm na dnešní programové konferenci občanských demokratů předseda Soukromníků Petr Bajer.

Ruská tragédie odhaluje skrytá nebezpečí frustrace
Zřejmě sebevražedný útok v ruském Petrohradu opět jasně ukazuje, jak velké nebezpečí terorismu evropským státům hrozí. Tato tragédie je zatím na východě výjimkou, soucítím s rodinami obětí, ale pravděpodobný původ útočníka a jeho kontakty jasně svědčí o tom, že ani tajné služby či kontroly lidí z jiných kultur terorismu nezabrání.

Hloupost jednou, maximálně dvakrát za deset let?
Když jsem v článku Ivančo, zázračný počtář psal o vizionářství ministra Babiše, který již na začátku prosince 2016 věděl, jaký bude nárůst tržeb v pohostinství, domníval jsem se, že taková hloupost se slovy klasika vyskytne jednou, maximálně dvakrát za deset let. Později se prokázalo, že špatná čísla byla jen jakýsi vzorek a všechno vyšumělo.

Boj s větrnými mlýny má smysl. Dnes moc k úspěchu nechybělo
Vládní strany do sebe v souvislosti s blížícími se volbami šijí, v jednom ohledu ale mezi nimi panuje takřka dokonalá shoda. Jde navrhování a přijímání dalších a dalších zákonů a opatření směřujících k omezování malého a středního podnikání, které zatím stále tvoří páteř naší ekonomiky.

Vrchnost a papaláši? Už jsou tady zase!
Uplynulo asi pětadvacet let a my jsme tam, kde jsme byli. Už zase nás chtějí ve všem kontrolovat, už zase chtějí mít moc nad našimi životy. Zákazy, příkazy, hrozby a pokuty. Kdyby mi někdo ještě před pěti lety řekl, že něco takového napíši, vysmál bych se mu. Jenže teď mi do smíchu není. Je nad slunce jasnější, kam nás Babiš, Sobotka, Marksová a jejich soudruzi vlečou. Socialismus, to je jejich cíl.

Humor v reklamě? V tomto případě jde spíše o výsměch
Mám rád dobrou reklamu. Pokud možno vtipnou a inteligentní, nevadí mi ani nějaké ostřejší slovo nebo nějaká nahotinka. Reklama má být svobodná a bez cenzury. Dobrá a kvalitní reklama slouží propagaci a tedy co nejúspěšnějšímu prodeji.