Blog

Ivo Valenta chce, aby ministerstvo vyjasnilo otázky kolem GDPR
Dopis senátora Ivo Valenty, zvoleného za Stranu soukromníků České republiky, ministrovi průmyslu a obchodu v souvislosti s nařízením Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů - GDPR:

Poslední jednání vlády. Konečně...
Současná vláda dnes jedná naposledy. Připraví nám ještě nějaké nemilé překvapení na závěr? Zřejmě ne, z velké části se totiž budou ministři bavit o másle. Premiér si totiž vyžádal analýzu k vývoji rostoucích cen másla a čerstvé smetany, zprávu přednese ministr financí.

Sdílená ekonomika? Reakce na byrokratické zvěrstvo
Vláda hodlá debatovat o tom, co dál se sdílenou ekonomikou typu taxi Uber či ubytování Airbnb. Podle některých je to šedá ekonomika, která křiví tržní prostředí. Často je slyšet i argument, že například kvůli Airbnb přichází města o stovky milionů korun na ubytovacích poplatcích.

Nechte nás podnikat, nechte nás žít
Nechte nás v klidu podnikat. Nechte nás v klidu žít! To vzkazují současné vládě manželé Kaplanovi, soukromí zahradníci z Ústí nad Labem. Jejich příběh, začínající v roce 1988, je ukázkovým příkladem toho, jak dlouholetý soukromník postupně pozná, že prostě patří mezi zhruba milion lidí, kteří potřebují své podnikání a svobodu bránit politicky

Nezištná spása obcí?
V současné době přebujelých dotací se nabízí myšlenka, kterak se panu Babišovi podaří spasit obce a zároveň finančně posílit jím vlastněný a nepřímo ovládaný holding. Díky jeho velké aktivitě se mu již podařilo zlikvidovat nemálo vesnických hospůdek a postupně začínají odumírat i drobné obecní obchůdky.

Co to vlastně v Bruselu řeší?
Není to tak dávno, co se bruselský aparát obul do pomazánkového másla. Tradiční česká potravina musela být zbavena názvu máslo. Nic nepomohly argumenty, že jde o čistě tuzemskou pochutinu bez exportních ambicí, kterou tady všichni znají a ví, že nejde o pravé máslo.