Parlamentní volby 2017

Peníze patří lidem, ne státu

Strana soukromníků České republiky navázala na dřívější spolupráci a pro letošní parlamentní volby spojila síly s Občanskou demokratickou stranou. Cílem je zastavit současnou levicově-populistickou vládu, která se mimo jiné rozhodla šikanovat živnostníky, jejich rodiny i zaměstnance, a otočila se zády proti všem aktivním a pracovitým lidem.

Dohoda o spolupráci mezi Občanskou demokratickou stranou a Stranou soukromníků České republiky předpokládá, že Soukromníci obsadí přibližně 40 míst na kandidátních listinách ODS, a to ve všech krajích České republiky. Zároveň se obě strany domluvily na tom, že budou v rámci volební kampaně vystupovat pod názvem „ODS s podporou Soukromníků“.

"Jsme zárukou toho, že se na živnostníky, malé podnikatele a jejich zaměstnance nebude zapomínat. Jsme připraveni zrušit či zmírnit dopady mnoha současných likvidačních regulací. Současně pomůžeme prosadit takové daňové reformy, které pomohou malým podnikatelům a vytvoří prostředí, ve kterém bude možné opět svobodně podnikat, vytvářet hodnoty a pracovní místa. Peníze prostě patří lidem, kteří pracují, ne státu,“ říká předseda Soukromníků Petr Bajer.

Strana soukromníků České republiky se plně staví za Silný program pro silné Česko, s kterým jde ODS s podporou Soukromníků do říjnových parlamentních voleb. Více o programu zde.