Trestní oznámení na Andreje Babiše je podáno

25. Duben 2018

Trestní oznámení bylo  podáno na Obvodním státním zastupitelství pro Prahu 1 na základě zmocnění předsedy strany Rozšířeným předsednictvem Strany soukromníků České republiky.

Trestného činu podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod se dopustí ten, kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků. Přísněji bude za tento trestný čin potrestán ten, kdo se ho dopustí tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Předseda vlády v demisi se dle názoru Strany soukromníků České republiky na adresu 572 962 voličů ODS tedy i voličů Strany soukromníků České republiky dopustil trestného činu podněcování nenávisti proti skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod tímto výrokem, který byl příslovečnou poslední kapkou: „Já žádné divadlo nedělám. Nemám důvod. My jsme tři dny po volbách oslovili ODS, aby s námi vstoupila do jednání o vládě. Pan Fiala tvrdí, že jejich voliči to nechtějí. Já tomu rozumím. Jejich voliči jsou ti, kteří možná podváděli s daněmi a možná mě nesnáší kvůli EET.“ (zdroj: blesk.cz „Nikdy nejsem v koutě“. Babiš má nabídku pro ČSSD, zpražil Kalouska i Fialu 16. 4. 2018)

Podání trestního oznámení bylo vyústěním dlouhodobých účelových společenských tlaků na kriminalizaci drobných a středních podnikatelů.