Soukromníci žádají okamžité odstoupení ministra zdravotnictví a hejtmana MS kraje

21. Červenec 2020

Páteční mimořádné opatření Krajské hygienické stanice v Ostravě o restriktivních opatřeních v souvislosti s šířením nemoci Covid-19, vydané Krajskou hygienou, údajně na příkaz ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha bez souhlasu a údajně i vědomí hejtmana Moravskoslezského kraje pana Ivo Vondráka, nám názorně ukazuje, jak diletantským způsobem současná vláda improvizuje a není schopna řešit problém vzniklý ve státním podniku OKD, odkud se nákaza šíří celým krajem.

Přesto, že jsme byli několikrát ujišťováni ministrem zdravotnictví, že je situace pod kontrolou a nehrozí další šíření viru, je opak pravdou.
Jediné páteční rozhodnutí ředitelky Krajské hygieny Moravskoslezského kraje, jejíž kompetence má na starost právě Ministerstvo zdravotnictví ČR, bude mít značný ekonomický dopad, poškodí to lidi a celý kraj!
Mimo jiné - zrušené kulturní, společenské a sportovní akce, omezený provoz restaurací a hotelů, zastavený cestovní ruch, množství naštvaných lidí, kteří tyto akce připravovali, nebo se jich chtěli účastnit.

Aktuální situace se šířením nemoci Covid -19 v ORP Moravskoslezského kraje, je znázorněná v mapě kraje, občané z ORP Frenštát, Kopřivnice, Odry, Kravaře mající aktuálně každá 5 nakažených, Bruntál 4, Vítkov 3, Krnov 1 a Rýmařov, který je dokonce na nule, musely přijmout úplně stejná opatření jako Karviná kde je nakažených 728 a Havířov s 646 nakaženými.

 

Po březnovém „vypnutí“, jde o druhou stejně nečekanou komplikaci pro tisíce živnostníků, drobných podnikatelů, firem, ale stejně tak i pro mnoho spolků, tělovýchovných jednot, hasičů a dalších organizací, které si v průběhu letních prázdnin, každoročně zajišťují pořádáním různých akcí, finance na svou činnost.

Vzniklé škody, které jim nastanou pátečním rozhodnutím, nikdo a nikdy nenahradí a škody to budou obrovské. V mediích již byla zmíněna situace se zrušením „Nefestivalu“, který pro letošní rok nahradil populární „ Colours of Ostrava“, jenže podobných, sice menších akcí se mělo konat v následujícím období prázdnin stovky.