Soukromníci a ODS společně předkládají sérií klíčových zákonů

30. Listopad 2017

Přestože Strana soukromníků České republiky nezískala v nedávných parlamentních volbách žádný přímý poslanecký mandát, její spolupráce s Občanskou demokratickou stranou pokračuje v rámci prosazování společného volebního programu i nadále. Obě strany totiž v mnoha ohledech hájí stejné principy, které mají pomoci vrátit do řízení státu ochranu soukromí, osobní svobody a zbavit nejen živnostníky a podnikatele, ale také občany naší země zbytečné byrokracie.
I díky tomu, že se Soukromníci zásadním způsobem podíleli na volebním výsledku ODS a nejen díky zhruba 23 tisícům preferenčních hlasů pomohli ODS stát se druhým nejsilnějším poslaneckým klubem, bude spolupráce mezi oběma stranami pokračovat v oblasti prosazování společných programových priorit i nadále.
„Jsme domluveni na tom, že navážeme a budeme rozvíjet spolupráce mezi Stranou soukromníků ČR a poslaneckým klubem ODS. Do voleb jsme totiž šli se společným programem a ten se budeme snažit i přes opoziční roli zodpovědně prosazovat. Ochranu živnostníků, jejich rodin a zaměstnanců chceme dotáhnout do konce a dát jí podobu jasných legislativních návrhů. Soukromníci proto předložili ODS několik svých programových priorit a jsem rád, že již v tuto chvíli můžeme společně říct, že poslanci ODS předloží hned několik návrhů zákonů, které tyto priority odrážejí. Např. navrhujeme zrušit EET, kontrolní hlášení DPH i zákaz prodeje o svátcích. Společně také trváme na odložení účinnosti zavádění e-receptů, protože jde podle našeho soudu nejen o další zbytečnou šikanu především praktických lékařů, ale také ohrožení dostupnosti zdravotní péče především na venkově a v perifériích naší země,“ uvedl Petr Bajer, předseda Strany soukromníků České republiky.
Tím však avizovaná legislativní spolupráce mezi Soukromníky a ODS ani zdaleka nekončí. V nejbližší době by mělo dojít také na změnu protikuřáckého zákona, zvýšení limitu výdajových paušálů pro živnostníky, úlevám pro živnostníky od autorských poplatků či zrušení daně z nabytí nemovitosti.