Je libo rekreační vilku, volvíčko nebo mercedes cabrio?

12. Duben 2017

Tak se nám v jižních Čechách rozpadá koalice, paní Müllerová. Chtělo by se říci ústy klasika. Tolik populární hejtman Jiří Zimola se zamíchal do aférky s rekreačním domem na Lipně a tím odstartoval vytahování špíny, kterou v tomto kraji na sebe začala kydat ČSSD a hnutí ANO.

Dostalo se i na podřízeného pana hejtmana Zimoly, manažera Jihočeských nemocnic, či jak zní jeho titul, pana Bláhu, a profláknutí jeho platu 600 000 Kč měsíčně. Doktoři, odboráři i sestřičky by měli sledovat tuto situaci ve zdravotnictví pod vedením hejtmana z ČSSD. Z živnostníků se už vysálo, co se dalo. A tak i zdravotníci včetně jejich ministra musí pochopit, že je třeba se podívat na podobné kauzy.

Až tragikomicky působilo v ČT trumfování mezi krajskou předsedkyní ANO paní Maxovou a panem, dnes již exhejtmanem, Zimolou, kdo že si k tíži nemocnice koupil luxusnější auto. Až k slzám mě dojalo, že zatím co zástupci ČSSD si pořídili dvě nová volva, tak zástupce ANO musel vzít za vděk 2 roky ojetým mercedesem cabrio. Tato auta jsou pro provoz nemocnice zcela jistě naprosto nezbytná. To se děje v době, kdy se na nemocné děti pořádají peněžní sbírky či školy sbírají víčka od PET lahví.

Jako další zpráva šla potom v ČT informace o snížení limitu a paušálu pro OSVČ…

Ladislav Linek,
místopředseda Soukromníků