Byl by hezký silvestr, kdyby to nebylo tak vážné

05. Květen 2017


Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil. Tak nějak zní hláška krále ze starší české pohádky. Myslím, že docela věrně odráží současné dění v české politice. Člověk se úplně bojí na něco reagovat, neboť při dopisování příspěvku může být politická situace úplně jiná. Nekonečné lži, sprostota a arogance provázejí boj mezi Sobotkou, Babišem a Hradem a naprosto zastiňují jakékoliv podobné události v době minulé.

Všichni se zde naprosto odkrývají a občanům ukazují své pravé tváře. Tedy i těm, kterým to dosud nebylo úplně jasné. Spoustě lidí byla situace zřejmá i bez těchto šaškáren, které zejména v zahraničí musí raketově zvyšovat prestiž ČR. Nejvíce jsem se ovšem nasmál při dvou výrocích. Ministra financí, že sledování a odposlechy sú estébácké metody a při vyjádření pana prezidenta, že v 7 hodin ráno je hluboká noc a všichni slušní lidé ještě spí. První výrok asi vzhledem k minulosti ministra financí i současným kauzám vůbec nemá cenu komentovat. Dobře ví, o čem mluví. Z toho druhého pak musí mít velkou radost tzv. obyčejní lidé, voliči Miloše Zemana, kteří vstávají v 5.30 do fabrik nebo na pole. Anebo aby pan prezident měl ráno k snídani rohlíčky obzvláště vypečené (jako je sám).
Po včerejším vystoupení je jen otázkou, jestli nespojit předčasné volby parlamentní s předčasnými volbami prezidentskými. No, Bůh s námi.

Ladislav Linek